no ZEEREIS. De uitrusting bestaat uit 4 a 5 bonte hemdendie door de matrozen gewasschen worden, 4 a 5 linnen jassen, de witte broeken van de Akademie, eenige slaapbroeken en Kabaaijende roode zakdoeken en sokken van Breda, een strooijen hoed, eenige stukken zeep, een scheeps-kandelaar met eenige pakjes waskaar sen (sommige scheepskapiteins willen niet hebben dat er licht in de hutten gebrand wordt.) Mogt gij met dames reizen en veel Officieren met u zijn, dan kunt gij zeker zijn dat men geen goede vrienden blijft, dan dient gij steeds kranig voor den dag te komen, aan tafel of op het dek enz.en mogten zij het ongeluk hebben om altijd zeeziek te zijn, dan is het eene fameuze corvee om steeds gekleed te zijn. Het uniform doet ge nimmer aan, of alleen om bij het een of an der feestje luister bij te zetten. Gaat gij met troepen, dan zijt gij het grootste gedeelte van de reis in uni form; zonder troepen is het toch niet kwaad om een compleet uniform met sabel en sjerp bij de hand te hebben, want te Batavia moet gij in uniform debar- queren. Tot veraangenaming van de zeereis moet gij medenemen, een anker roode wijn, een halfankertje Bijnwijn en veel bier; voor degenen die te Botterdam of te Amsterdam wonen is zeer geschikt het Prinsesse- of Valkenbier. Ik had madera medegenomenhet speet mij dat ik daarvoor geen bier had gekocht, want bier is een délice onder de linie en dit wordt niet verstrekt aan boord. Tegen veel geld kunt gij wel bier krijgen van den Kapitein; eenige fleschjes limonade zijn zeer goed tegen de katterigheid.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 114