118 Ik kan u mijne vreugde niet schriftelijk beschrijven, in u, welligt iemand gevonden te hebben, wiens ka rakter een waarborg oplevert voor ons beider toekom stig gelukWat is immers liefde Is het eene voorbijgaande dronkenschap der zinnen of eene duur zame, blijvende, innige zamenstemming van twee zielen? Het eerste kan onmogelijk liefde zijn, want anders zou de liefde verdwijnen met de jaren der jeugd, en rondom ons zien wij de innigste liefde juist daar heerschen, waar reeds de gebreken van den ouderdom aanwezig zijn. Is nu de liefde eene reine harmonie van twee zielen, waarop de aardsche levensjaren van geen den minsten invloed zijn, dan volgt hieruit dat de liefde niet aan jaren is gebonden, maar overal geboren wordt, waar twee zielen harmoniëren. En die harmonie moet ontstaan, zoodra die twee zielen elkander hoogachten en zich beijveren elkaar tevredenheid te verschaffen el kaar zooveel mogelijk te vrijwaren van alle leed en grief. Hiermede, Mijnheer, wil ik te kennen geven, dat, hoewel mijn ouderdom van 28 jaren wel eenig- zins verschilt met dien welken gij vereischtet, ik van ganscher harte hoopdat gij hierdoor uw plan niet zult laten varen. Yergun mij u later de plaats van eene bijeenkomst te mogen melden, aangezien mijn Oom en Tante, bij ons logerende; mij gaarne de vol gende week met hen mede zagen gaan naar Amster dam om daar eenige dagen door te brengen. Gaarne wenschte ik u te Rotterdam te sprekenalwaar mijn oudste broedersedert den dood van mijnen vader zijn zaak heeft overgenomen. Mijn vader verdiende

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 122