12-8 doch vergeten ook hem zoodra hij het signaal van op staan door de eetzaal heeft doen weerklinken. Zelfs zij die anders dikwijls na blijven etenlaten nu de rest van hun diner in den steek om plaatsen te gaan be zetten op de groote en pleizierige amusementzaal en de eerste te zijn om aan het buffet een warme kop koffij te vragen. Gelukkig dat gijwaarde Lezerhun niet in den weg staat, want ge zoudt omver geloopen worden door dien woesten drom, welke de trappen opvliegt, zich door de deur wringt en over stoelen en tafels heen zich een weg baant naar de can tine, de goddelijke cantine! Er worden stoelen omgezet als een bewijs dat zij een regt matigen eigenaar hebbener worden tafeltjes tegen el kander geschoven om een gezellig troepje te vereeni gen terwijl bijna ieder zich aan een kop koffij verkwikt. Eerst dien ik u echter de amusementzaal een weinig te beschrijven, opdat ge u haar zoudet kunnen voor stellen. Verbeeld u dus eene groote zaal met eene rij pilaren in het midden, die door de vele ramen, welke zich aan beide zijden bevinden, verlicht wordt; een door een buffet afgeschoten gedeelte als cantine en daar achter een sergeant met zijne vrouw als cantinier en cantinière, die hunne zaken uitmuntend behartigen. Verder heeft men in deze zaal vijf deuren, die toe gang verleenen tot de corridors, teekenzalen de ge noemde trap en de billardzaal. In deze laatste zaal slijten de jonkers ook menig genoeglijk uurtje door de ballen met woeste vaart of

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 132