Ï3Ö 'ren, om zich met het quadrille, hombre of whistspel te vermaken of, als zij leden van de schaakvereeniging zijn^ zetten zij reeds de stukken op en verdiepen zich in het belangrijke van den eersten zet, den eersten stap tot het schaakmat zetten hunner tegenpartij. Anderen hebben reeds hun boek uit de kleine Bibliotheek opengesla gen, terwijl nog anderen hun heil in eten en drinken zoeken en zich reeds verblijden over den dag van mor gen den zoo lang gewenschten Zondagwaarop zij van hunne invitaties bij de inwoners dezer stad kunnen en zullen gebruik maken. Eer en dank zij de vele families gebragt, die alles doen, om hunne kennissen onder ons den Zondag, zoo aangenaam mogelijk, te maken en ons al het onaange name doen vergeten, dat de vorige week ons gaf en de' volgende geven kan. "Wat moet er echter aan die twee aaneen geschoven tafels gebeuren, hoor ik u vragen, welke overladen zijn met koppen koffijtabakszakken, hoopjes sigaren, lange pijpen, boeken, enz. enz., en waarop reeds zes kruiken bier in rij en gelederen zijn geschaard omringd door eene tirailleur linie van glazen. Ik zal het u zeggen. Daar formeert zich in de non- chanlantste houding een troepje van ongeveer 12 kadet- ten om heen, die zich voorgesteld hebben den avond 'met discoureren te slijten. 1 1 Dit discours begint dan ook al spoedig, en is nu ééns een algemeen dan weder een onder de verschil lende personen verdeeld doch wordt hoe langer hoe géanimeeïdeï. Somtijds is het belangtijk dikwijls mok

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 134