m niet maar altijd is het amusant en vrolijk. De .helden tusschen de ramen schijnen met onverschilligheid of met welbehagen naar de zaken die daar verhandeld wordeny als de Beste Vaar nog lagchen kon dan zou hij het somtijds wel moeten doen wanneer het ten minste waar is 't geen de geschiedenis verhaalt dat hij gaarne naar echt hollandsche jok luisterde. Nadat de koffij op is en er eenige appelen en peeren zijn genuttigd, gaat men over tot de thee en eindelijk tot het bier. Op het oogenblik dat de glazen vol geschonken wor den schijnt ieder van die velen, (daar het getal niet bij twaalf gebleven is) met een redenaars talent begaafd te zijn, want bijna allen praten te gelijken, gunnen elkander naauwelijks den tijd om uit te spreken. l)jt ligt nu niet aan de eerste slok va:n dien drank der Batavieren, maar aan het onderwerp dat te gelijk met het bier ter tafel is gebragt. Dit onderwerp toch boe? zemt ieder belang in en jaagt sommigen het bloed sneller door de aderen. Gij kunt nu wel begrijpen dat dit clubje zich nog veel minder, ja in het geheel niet stoort aan de aanhoudend rondom hen klinkende uitroe pen van solomisère ouverte en dergelijkedie van de om hen heen staande tafeltjes komende, de door sigaren- en. ta baksrook grijze lucht doen trillen, en dat hun het gegons en gebrom van zoo vele stemmen niet in het minste hindert daartoe zijn zij veel te veel in hun discours verdiept. Dwaze en wijze vergelijkingen worden hier gemaakt, dwaze en wijze ideën ontwikkeld en ook dwaze en wijze besluiten genomen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 135