73 seren, schetste ZHEd. Gestr. onzen toenmaligen toestand, wees ons aanwat we te doen haddenom de publieke opinie, die, ten onzen aanzien, in den lande heerschte» ten onzen gunste te doen veranderen en zeide ons, in het laatste gedeelte zijner toespraak, dat we trotsch moesten zijn op den naam van „Kadet" aan de Konink lijke Militaire Akademie. Na eenige gebruikelijke for maliteiten, liep de plegtighcid af. Dit gebeurde in Januarijzoo als ik reeds gezegd heb, en geen maand later, was ook de Gouverneur niet meer in ons midden. Op den 31en Januarij legde hij zijne betrekking neder. Reeds vroeger had Z. Exc. den Koning, zijn ontslag van de Akademie, verzocht; thans dat verzoek herhalende verkreeg een aller- eervolst ontslag, ook uit de Militaire dienst, terwijl tevens Z. Exc. de zeldzame onderscheiding te beurt viel, van bedankt te worden voor de hoogst gewigtige dien sten, door hem, tal van jaren, en in onderscheidene betrekkingenden lande in 't algemeender Akademie in 't bijzonder, bewezen. De verjaardag van Z. M. den Koning werd dat jaar, luisterrijker dan ooit, binnen de muren der Aka demie gevierd. Toen de Gouverneur de Kommandant was bij Z. M. besluit den Generaal van Overstralen als zoodanig opgevolgd den Kadetten vergund had, dien dag op eene waardige wijze te vierenhadden zich eenigen onder ons als Commissarissen opgeworpen ten einde de festiviteiten te regelen. Men kwam overeen, ter eere van Z. M. geboortedag, een vocaal en instrumentaal concert, een militair assaut en een treurspel te geven.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 77