74 Donderdag, voor Koningsverjaardag, werd het concert gegeven, dat alleen door H. H. Officieren en Beambten kon gehoord worden, terwijl den Zaturdag, daarna, eerst het eigenlijke feest plaats had. De welwillendheid van den Gouverneur gaf ons gelegenheid, om aan de Bre- dasche ingezeten een gering bewijs te geven van onze erkentelijkheid voor het gulle onthaal en de menigvul dige beleefdhedendie ieder onzer bij de verschillende familiën en dus ons korps in de stad ondervond. Het was dus niet te verwonderendat de zitplaatsendie voor 500 personen berekend waren, allen werden bezet door inviteswaarvan nog zoo velen zich moesten ver genoegen met zich aan tafeltjes te scharendie nog in der haast werden aangebrand. Hoe schoon was Breda's maagdenstoet uitgedoscht, hoe liefelijk zagen die oogen neer op de in 't wit ge- kleede vrienden en liefhebbers van het assaut, of latei- op de sierlijk gekleede kolvenieren en edellieden van Antwerpen en AlemjonGewis was Breda's burgerij tevredentoen zij in den nacht huiswaarts keerde want men kon het zien en hoorendat zij met innige voldoening de genoegens van dien avond smaaktege tuige de daverende hoerahs, waarmede zij de in het laatste bedrijf van het tooneelstuk voorkomende perso nen begroette, getuige den bijval dien de geestige baas Koben en de benijdenswaardige page Arthur de Montbrun inoogsttenZal dat feest nog lang in herinnering blijven bij Breda's ingezetenen, niet minder bij ons, die de satisfactie hadden, dat onze zwakke pogingen door zulk een goeden uitslag zijn bekroond! O O

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 78