77 genot van Friessche baai en Duitsche pijpen, in de op eene gelag-kamer gelijkende rook en amusement zalen, te omberen, whisten en quadrilleren. Wel hoorde men ieder oogenblik „misère" roepen, doch was daarbinnen, bij dien „snorbaard" van een kachel, wel werkelijk misère? Doch ik snel den tijd vooruit en vergeet te melden, dat we, den llen Maart, aan eene treurige verpligting voldeden, toen we onzen kameraad, den Kadet dei- Genie O. Indie, T. J. Kooda, die aan de kracht eener uitterende ziekte geen wederstand had kunnen bieden en in onze ziekenzaal den laatsten ademtogt uitblies, de laatste eer bewezendoor hem en corps naar de stille rustplaats van God's dooden te brengen. Hoe plegtig waren die stondentoen wij onder de toonen der treur muziekBreda's straten doorkruisttenhoe indrukwek kend dat oogenblik der ter aarde bestelling van onzen kameraad, toen, bij het ter nederlaten der kist in de groeve, aan hem, door een salvo uit 24 geweren, als het ware de laatste afscheidsgroete werd gebragt! Zijne assche rustte in vrede Had de engel des doods één offer van ons geëischt, die der geregtiglieid bad er vroeger, tijdelijk, meer geëischtnog zuchtten binnen de wallen van Brabant's hoofdplaatstusschen de enge muren der cellulaire ge vangenis, Kadets, die tengevolge hunner overtredingen door den militairen regter, de eene langer, de andere korter, veroordeeld waren, aldaar te verblijven. Zoo pijnlijk als veler gevoel wastoen zijvoor eenigen tijdonze Akademie gingen verlatenzoo blijde waren ook velen onzertoen wijden 23enMaart, onze eerst-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 81