78 ontslagen vrienden en kameraden uit de gevangenis weder zagen. Waarom u die vreugde te schetsen toen wij hen, in den laten avond, vóór het souper, weder tusschen ons in de gelederen zagentoen er me nige handdruk, van innige blijdschap getuigende, met hen gewisseld werdtoen velen onzerop eene onge kunstelde wijzebetuigdendat zij verheugd waren hen weder te zien? Immers indien gij een regt begrip vormt van de beteekenis van het woord „kameraadschap," behoeft zulks niet In het begin van Mei waren allen, die met cellu laire gevangenis gestraft warenterugmet uitzondering van één, wien het niet vergund was, deze Akademie weder terug te zienhij werdbij Min. disp ontslagen. Vóór dien tijd echter, was weer een Kadet door den dood aan ons ontrukt: de Kadet J. Dunnes, van het wapen der Infanterie h. t. 1.stief, in 't laatst van Maart, ten huize zijns Vaders, te Delft; slechts kort mogt hij hier aan de Akademie vertoeven. De kracht eener uitterende ziekte sneed ook bij hem den levens draad af. Zoo zijn wij dan langzamerhand April genaderd, de maandwaarin het 4de Studie-jaar begint „aan te pakken de voorbereidings maand van hun examen. Even als vroeger, heerschte er toen op het gebouw eene onge wone stilte, slechts nu en dan afgebroken door de roffels van den tamboer of het gezang en gefluit van den een of anderen „baar," wien men reeds opmerk zaam heeft gemaakt, dat er „gevost" wordt. Eindelijk is ook dat examen achter den rug en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 82