80 Alleen in het het laatst daarvan kwam er meerdere levendigheid op liet Gebouw; behalve de taktische veronderstellingen, die den ganschen kamptijd door, in en om het Kadettenkampgedaan werdenkregen wij ook nog iets van de feesten der kermis en van het landhuishoudkundig congres te genieten. Mogt Eancy's paardenspel aan velen onzer, die het bezochtenwaar genot verschaffenook zijdie zulks niet wenschten te zienwerdeneeniger matevoor hun al of niet vrijwillig te huis blijven, vergoed. Im mers bijna eiken avond, wanneer de Kadet, vermoeid van het studerende trappen der rookzaal afkwam werd hem nog een kwartieruurs ontspanning en genot verschaft door de welluidende toonen eener or^el- dansmuziek, die zich dan in „het Valkenberg" liet hoorenras werden boeken en cahiers op eene bank geworpen enmet den een of anderen goeden vriend eene walse'a deux-temps of mazurka gedanst. Ook het eentoonig leven in den kamptijd heeft zijne poezij en wie onzer zoude, in latere jaren, niet met genoe gen aan die zalige uren terugdenken, welke men hier, te midden van een gezelligen vriendenkring, heeft doorgebragt, aan die uurtjes welke men 'savonds, na afloop van het studeren, al zingende achter het ge bouw sleet, als men, uit volle borst, het weemoedige „Wenn die Schwalben heirmvarts ziehnof het krach tige „Gott erhalte Kranz den Kaiser" liet hooren. Toen Breda, met het alhier gehouden landhuishoud kundig congres, weder feestvierde, toen van menig huis der stad de geliefde driekleur wapperde, werd ook

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 84