81 ons, Kadets, vergund, mede feest te vieren en den „prachtigen" Optogt, voorstellende Prins Maurits in- togt in Breda in den jare 1583 te zien, Bij die ge legenheid zagen wij ook den beminden Prins Frederik, die, als eere Voorzitter van het Congres, dat, uit 'sGravenhage was komen bijwonen. De ontvangst, welke men Z. K. H. bereiddewas overal even harte lijk, vooral, op den dag zijner aankomst, in den prach tig geïllumineerden lusthof „het Valkenberg." Die illuminatie hoe schoonhoe aanlokkelijk was zijdie honderden van lampen, hoe prachtig weêrkaatstte haar licht in de ons daarvan scheidende gracht; die muziekwelke zich toen deed hoorenhoe trof zij ons Doch ik kan nog niet van den kamptijd scheiden, zonder met een enkel woord over de onthulling van Seelig's graftombe te spreken. Toen op den prach tigen, maar warmen zomerdag, waarop de plegtigheid een aanvang zoude nemen, het grootste gedeelte van het Kadettenkorps in de nabijheid van het kamp ging manoeuvreren, werden eenigen onzer, allen van het 2e verblijfjaar, onder geleide van den lsten Luitenant Kegenbogen, als vertegenwoordigers der Kon. Mil. Akademie, naar Ginnelcen's eenvoudig Kerkhof gezon den ten einde bij de onthulling tegenwoordig te zijn. Na aldaar een half uur gestaan te hebben, zagen wij eene menigte schitterende uniformen en weldra ver scheen de man, die, bij de plegtigheid, eene redevoe ring zoude houden, de Luitenant Generaal W. J. Knoop. In schoone en treffende bewoordingen schetste de Improvisator Seelig's verdiensten als burger en mili- 6.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 85