32 taireindelijk sprak de Generaal ook onsdie daarbij tegenwoordig waren, toe, wees ons op de diensten door den Oud-Gouverneur aan de Akademie en het Militair onderwijs bewezen en zeide ons ten laatste, dat we steeds een Seelig tot voorbeeld mogen nemen. Hoe gaarne zou ik u die waarlijk schoone redevoe ring in haar geheel willen terug gevenalsmede de korte, maar krachtige woorden van dank, door onzen Hoogleeraar Dr A. A. van Heusden, den Generaal toegesproken. Kwamen onze kameraden, in den middag, braaf be- bestoven en brandende van dorst, van het kamp terug en mogten zij genoten hebben van het eigenaardige der door hen verrigte velddienst, ook wij, die van Ginneken terugkwamen, hadden genoten en vertelden, met zekeren trots, onzen kameraden, dat we den „Generaal Knoop" gezien, maar wat meer is, gehoord hadden. Ik ga verder den overigen tijd, tot aan het verlof, met stilzwijgen voorbijdaar er nietsder vermelding waardig, gebeurde. Volg ons dus, Lezer, tot den dag, waarop het verlof begintwaarop we allenonder een driewerf „hoezee!" Breda's muren, voor een week of watvaarwel zeggenom het genot van het verlof met volle teugen te drinken. Yolg ons op de Moerdijksche boot, maar dan ook niet verder, want ge zoudt, even als ik, niet in staat zijn, verder die Kadets te volgen. Ik laat hen dus, ieder voor zich, huiswaarts keeren en vervolgens, nadat zij hunne dierbare be trekkingen met hunne te huis komst verblijd hebben, de poezij van het verlof genieten.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 86