83 Wie 1 September aan den Moerdijk is, kan een gedeelte van die kadets weder huiswaarts, d. i. Aka- demie-waartszien gaan. Welk een verschil! Ik laat het den letterlievende!! lezer over, om over dat ver schil, het volgende jaar eens, in een tweeden jaargang der Kadetten-Almanakeene verhandeling te schrijven; ik kan mij daaraan niet wagenevenminom over de eerste dagen, na het verlof, in philosophische beschou wingen te treden en zoude dit alles in het volgende gezegde van een groot dichter kunnen zamenvatten In 't verlof: „Be wereld scheen te Heinvoor 't geen zijn eerzucht vroeg," Na 't verlof: „Ben zestal voeten gronds zijn hem thans ruim genoeg Nog veel minder kan ik u iets van de gewaarwor dingen der Kadetten verhalen, toen zij, op de Aka- demie terugkomende, al de gemaakte veranderingen zagen, wat er, bij dat alles, in hun brein omging en welke krietiek door hen geveld werdik zoude dan van mijn onderwerp afdwalen en ga dus verder, met u de chronijk der Akademie te vertellen. Niet alle Kadets keerden op de Akademie teruff die er voor het verlof geweest waren de Kadet E. T. Lansvan het wapen der Genie h. t. 1.en de Kadet G. A. Blindenbach van de Infanterie h. t. 1. werden ontslagen; de laatste, op zijn verzoek, terwijl den Kadet W. C. van Braamvan de Infanterie h. t. 1. op zijn verzoek, een eervol ontslag verleend werd. Ook de Kadet E. van Heel, van het wapen jder Artillerie h. t. 1.zagen wij niet weerkomenkort o y

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 87