86 in Delft in garnizoen te komen. Hij verkreegop zijn verzoek, een eervol ontslag uit zijne betrekking, die door den lste Luitenant der Infanterie Weenink, van het Instructie-Bataillon vervuld werd. De Luite nant van Son had zich gedurende den korten tijd, dien hij op de Akademie vertoefde, den eerbied en de achting van vele kadets verworven. Zoo zijn wij danal keuvelendelangzamerhand den winter genaderdmaar kunnen toch de maand Novem ber niet achter ons laten, zonder nog met een woordje te melden, dat in dit najaar weder eenige Kadets, bij verschillende korpsen van het Leger zijn gedeta cheerd geworden, om redenen, die ons, Kadets, be kend zijn, terwijl de Kadet der Artillerie h. t. 1. H. van Panhuys, bij Min: disp:, ontslagen iswelk ontslag echternaar ik verneemmaar voor de waar heid waarvan, ik niet durf instaan, in een „eervol" ontslag, op verzoek, veranderd is. Ook de Kadet E. Everts, van de Infanterie h. t. 1., verkreeg, op zijn verzoekeen eervol ontslagterwijl de Kadet Netscher van het wapen der O. L Infanterie, wegens ziekte, zich genoopt vond, zijn ontslag aan te vragen, dat hem, ook eervol is verleend geworden. Zoo zijn we dan in de laatste maand van anno 1867 en weldra is ook dat jaar, met zijne merkwaardige herinneringen, met zijn lief en leed, met zijn histo risch verleden, achter ons. En als we nog eens op het vervlogen jaar terug zien, hoe zijn dan onze ge waarwordingen P Niet talrijkniet dooreen gemengd met „Ach's" en „Wee's" maar ook te gelijkertijd met

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 90