88 schappen bekend stond en staat, is boven die tucht verheven, welke alleen op hen wordt toegepast, die nog niet goed doordrongen zijn van het wezen van den Militairen stand. En wie zou nu nog willen be weren, dat die stand niet schoon, dat zijne bedoelin gen niet verheven zijn. Wie zoo iets niet inziet, hij keere tot den burgerstand terug. Zien wij op die Officieren, welke in onze Indische bezittingen voor Vaderland en Vorst strijden, velen hunner zijn met het kruis voor Moed, Beleid en Trouw versierd, velen hunner zijn Oud-Kadets, zoo als een Verspvck, de held van Bandjermasinen vele anderen. Zulke man nen zijn er van de Koninklijke Militaire Akademie gekomen en niet alleen door hunne verrigtingen op het gebied van den krijg, maar ook door hunne verspreide kundigheden, door hunne geschriften, hebben zij een wél verdienden naam verworvenzij hebben de deugde lijkheid der Militaire Akademie bewezen. Die deugdelijk heid worde steeds grooter, de naam dien de Akademie in den lande hadzij herkrijge dienzij wordein den waren zin des woords, een sieraad van Nederland! Ik ben tot het einde van mijn werk gekomen en leg de pen dus neder. Maar ik huiver; immers zullen velen onzer kameraden en ook Bredasche lezers van den Kadetten-Almanakdie dus eenigzins op de hoogte van den stand van zaken op de Akademie zijn, mij beschuldigen, dat ik vele onderwerpen te oppervlakkig behandeld, andere, daarentegen, in het geheel niet aangeroerd heb. Ik zal mij echter, zooveel mogelijk, verantwoorden; de redacteur van dit Jaarboekje droeg

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 92