93 kelijk tussclien sokken en schoenen of laarzen verstopt wordenlucifersin de geele band van de muts kunnen er verscheidene en de Sergeant laat ik er zelf ook eenige brengenik zal ze dan maar achter den spiegel van mijn kapdoos stoppen en bevestig dien dan zoodanig, dat hij, bij het openen van den kapdoos, niet uit het deksel kan vallenzonder dat er met ge weld aan getrokken wordtsigarenja 't beste is er vijf in mijne linkerhand te houden en vijf in de kappen van de laarzen te steken. De kaarsen komen in mijn linkerbroekzak. Nu mijn kapotjas over de lin kerarm gehangenzie zoosigaren en kaarsen zijn dus al behoorlijk gedekt. Nu nog een spijker, die moet dienen tot het ophangen van den kapotjas voor het tra liewerk, deze spijker druk ik tussclien de bovenreet van de deur vast, zóó, dat hij niet kan uitschieten wanneer ik er mijn kapotjas aan wil hangen, opdat ze van buiten niet kunnen zien dat ik licht brand. Losse pennen kunnen in mijne portemonnaie. En nu, de boekenkast gesloten en naar beneden; doch neen, nog niet mijn reglementen en wiskunde, papier en pot* looden zou ik waarlijk vergeten. Al dit laatste in de regterhand gehouden en nu naar de wacht. Sergeantik ben klaar De sleutels worden uit het sleutelkastje, in de wacht, gehaald en op de vriendelijke uitnoodiging van den Sergeantom hem te volgenantwoord ikmet genoegen. Nog eens de wacht verlaten, naar de deur van de Akademiekelders gemarscheerdeen trap afgeklommen, en regts afgeslagen. Hier stuiten wij op eene deur; de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 97