95 de tralies vertikaal. In het portaal, dat zich vóór de provoost bevindtkomt het daglicht door een kelder raampje, dat op ongeveer vier el van de provoost-deur verwijderd is. Voorwerpen van weeldewelke vei der liiei aangetroffen worden, zijn: een tafeltje met bankje, een draagbaar privaat en een schelkoordwaaraan alleen mag getrokken wordenals de arrestant zeer ernstig ziek is; mogt hij er in andere gevallen aan trekken, dan zou hij zwaar gestraft worden. Alles is rustig; de Sergeant van de wacht zal niet eerder terugkomendan tegen half vierdus nu een kaars aangestoken en een boek ter hand genomen evenwel eerst zorgvuldig de kapotjas opgehangen, zoo dat het licht niet door de wandelaars buiten kan op gemerkt worden. En nu bij het licht even mijn hok beschouwdik moet zeggenhet ziet er hier alles be halve aanlokkelijk en pleizierig uit. Eene maand gele den zat ik er ook intoen ook voor den tijd van vier dagen. Keeds toen heerschte dezelfde muffe lucht, die er nu lieerscht, ook toen was de grond vochtig en aan de regterzijde van het hok nat en doorweektDoch waartoe gemord, 't helpt immers toch niet; ik moet er voor vier dagen in zitten, wat daartegen te doen? Kom, laat ik maar bedaard mijn buitenmodelletje gaan lezen of.... laat ik wat zingen of fluiten! Zingen, fluiten, hoe, neen het mag immers niet; vrij rondloopende op het gebouw mag ik het sedert eenige weken niet doen, hoe veel te minder hier, in de provoost. Wat blijft mij dus over? slechts lezen! Ik heb 't geluk juist eenige werken van Cooper, mijn lievelingschrijver, mede-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1868 | | pagina 99