104 een bézoek brengt aan de slaapzalen der Akademie (aan een lezeres zou ik zulk een voorstel natuurlijk niet durven doen)dan zou hij zich toch in zijne verwachting bedrogen vinden, want er is iets waardoor de juichende vreugdetoonen nog worden gesmoordiets waardoor een ieder nog in bedwang wordt gehoudende zoete droom van den dag van morgen wordt nog gedeeltelijk ver drongen door een onaangename werkelijkheid van heden, door de onaagename werkelijkheid, want dien dag moet er nog examen gedaan worden. In andere tijden zou het mij zeer verwonderen, als er op dat uur tvree wakker waren, doch nu de anders zoo kalme spheer, zelfs daar, waar men gewoon is alle zorgen te vergeten, bezwangerd wordt door de, zoo ver ontrustende, gedachte aan een examen, nu is het geheel anders; een groot gedeelte slaapt niet meer, hoewel het op de gezigten van velen hunner te lezen staat, dat het waken hun zwaar valt. Gij ziet er eenigen, die over een boek gebogen liggen, en studerenbij anderen echter,, zijn de pogingen, die zij daartoe hebben aangewend, ijdel geweest, de geest is door het vleesch overwonnen, het hoofd, dat boven het boek moest worden ondersteund, is te zwaar geworden, en er langzamerhand op neer gezonkende oogleden zijn toegevallen over de vermoeide oogendie in de laatste 14 dagen, soms slechts in eene twijfelachtige schemering reeds zooveel letters hebben moeten zien, reeds zooveel diensten hebben moeten bewijzen. De rust is echter niet van langen duur; de tam boer, even stipt als altijd, verschijnt, en de onver biddelijke réveille doet zich hooren; met schrik ontwaken zij, die waren ingesluimerd; zij betreuren den tijd,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 110