109 voor een oogenblik het toekomende, om met volle teugen het genot in te zwelgen van het tegenwoordige, van de zalige rust, waarnaar men zoo verlangend heeft uitgezien. Men loopt, neen vliegt naar het walletje, om daar in de vrije buitenlucht van die rust te genieten, en elkander geluk te wenschen, dat men eindelijk zoo ver gekomen is. Doch voor velen kan die kalme zorgeloosheiddie zij in den laatsten tijd zoo zeer ontwend zijn, niet lang durenlangzamerhand komen zij tot bezinning van hunne bijna volzinnige vreugde, en zij herinneren zich, dat er iets is, hetwelk misschien al het genoegen van het verlof zal verderven, zij beginnen zich te veront rusten over den uitslag van het examen, dat niet in alle opzigten naar hun genoegen is afgeloopenen waarvan toch zooveel afhangt. Hoop en vrees voeren in hun binnenste een' afwisselende, hevige strijd, het onvermengde genot van zoo even, verandere voor hen in eene pijnlijke onzekerheid. Eenigen nemen papier en potlood, en taxeren, volgens eigen oordeel, hunne antwoorden in die vakkenwaarvoor zij het meest beducht zijn, aanvankelijk is de verkregen som beneden het aantal puntendat vereischt wordtdaar echter hier en daar eene 5 in eene 6, eene 7 in eene 8 te veranderen, gelukt het hun met eenige moeite, dat minimum te bereiken, en hunne hoop herleeft; als nu de examinatoren hunne taxatie maar naar de aldus beraamde regeldenwaarschijnlijk zou dan alles wel teregt komen, doch helaas, het is maar al te waar, dat zulks het geval niet ismen weet zekerdat de een of andere Luitenant, die laag taxeert, een van de slechtste vragen in handen heeft gekregeneen paat

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 115