110 puntjes minder zijn genoeg om het geheele ontwerp in duigen te doen vallen wederom krijgt de vrees de overhand. Spoedig is de tijd daar voor het diner, dat afloopt zonder zich door iets bijzonders te kenmerken, alleen is het een weinig luiddruchtiger dan anders. Vervolgens wordt er overgegaan tot het inpakken der koffers; de meesten hebben het niet ver in die kunst gebraa-t en het gaat hen dan ook niet zeer vlot van de hand, maar toch is het eene aangename taak om al die boeken, teekengereedschappen enz. weg te bergen met het voornemen ze in de eerste 7 of 8 weken niet weer voor den dag te halen; om die koffer te sluiten met het vooruitzigt van haar niet te openen voordat men ver verwijderd is van dat gebouw, dat men gedurende een geheel jaar slechts weinige uren in de week mogt verlaten; om er eindelijk het adres op te plakken van de plaats, waar de gedachten reeds zoo dikwijls zijn heen gedwaald, en waar men zich nu weldra in de werkelijkheid zal bevinden. Alleen iemand, die Kadet is of geweest is, kan begrijpen welk een verrukkelijk gezigt het is, om ver volgens die koffers naar beneden te zien dragen, en ze daarna op het binnenplein in zulk eene bevallige wan orde door elkander te zien staan, tot ze op een paar kolossale wagens worden geladen, om naar het station gebragt te worden, waarheen de eigenaars ze den anderen morgen zullen volgen. Jammer maar, dat die goddelijke oogenblikken voor sommige worden vergald, door gedachten van zulk een' onaangcnamen aard, als waartoe slechts een examen aanleiding kan geven, en die telkens weer in hun brein opkomen, niettegen- O O 5

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 116