117 zich goed gehouden, maar nu wordt het gemoed hem te volzij ne oogen worden vochtigen ook hijdie kwam om te troostenhijdie een oogenblik van te voren nog gek was van vreugde over zijn eigen geluk wordt nu droevig aangedaaner is iets zoo weemoedigs in gelegeneen traan te zien in het oog van een' vriend. Wanneer men de geheele slaapzaal rondliep, hetgeen ik van den geduldigen lezer niet zal vergen, zou men nog verscheidene andere bewijzen zien, hoe onaangenaam het op iemand werkt, wanneer hij hoort, dat voortaan zijn weg gescheiden zal zijn van dien zijner vroegere kameraden, waarvan velen zijne vrienden zijn geworden, dat hij in zijne carrière een jaar is achteruitgezet, dat hij weder op nieuw zal moeten beginnenhetgeen hij voorbijwaande Het is waar, de verdere gevolgen van zulk eene teleurstelling zijn niet altijd van zoo bijzonder veel gewigt, maar op het oogenblik, dat men de tijding verneemtwordt men er toch zeer treurig door gestemd. Het duurde nog lang, zeer lang, eer er iemand aan slapen denkt, en zelfs als iedereen, door de herhaalde aanmaningen der onderofficierser eindelijk toe is overgegaan zich te bed te begevenheerscht er nog op verre na niet die rnstwaaraan men anders op eene slaapzaal gewoon is, want iedereen heeft nog iets aan een ander te vragen of te vertellende meesten worden hoewel door verschillende aandoeningen, belet de oogen te sluiten. Langzamerhand echter, begint de vermoeid- Op den dag, welks beschrijving ik mij ten doel stelde, was het aantal der te ligt bevondenen buitengemeen groot.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 123