121 en reeds zijt ge een weinig te leur gestelddat alles zoo stil is. Geen gejoel, geen geschreeuw, geen dronkemanspraat. Hoe is het mogelijk? In Holland gaat het anders toe Eindelijk zijt gij door het groen, regts en links van u, gewandeld en zijt gij op een plein gekomen, op het midden waarvan eene sierlijk ingerigtemet tal van glazen lampions geïllumineerde muziek-tent te vinden is, gevuld met een orkest van circa 40 a 50 musici, die er telkens de nieuwste producten van goede dansmuziek in mijn tijd was het Grand DucJiesse de Gérolstein aan de Parijssche beau en demi monde doen hooren. Verder op ziet gij een tamelijk groot gebouwwaar u tal van ververschingenop ééne wenk slechts, worden aangeboden, en waar uwe Reine Bacchanalezoo gij er eene hebt en zij er u om vraagt kunt onthalen. Alles is er duurmaar niet slecht. Men drinkt f Limonad'3 euse, Bière de StrasbourgBitter HollandaisCafé UU Lait en Bière de Vienne, Mazagrans en Capucines, enz., enz., zoo heerlijk als in Café-Riche op de Boulevard des Italiens en eet er ijs, misschien wel van Tortoni! Behalve een goed buffet, vindt men er ook o. a. een Eussisch biljard, waarvoor men u veel laat betalenzoo gij er speelt en toevallig mag het genoemd wordendat de Heerdie er met eene I)ame speelt, steeds verliest, maar de Dame altijd wint. Bij dat zelfde gebouw staat eene sierlijke ingerigte loods, waaronder de paren dansen, indien de regen belet, dat zij het in de openlucht doen. Wil men niet naar het dansen zienniet die grillige passen en wendingen van zoo vele boschgodinnen of waternijmphen aanschouwen, niet door het gedrang

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 127