122 omvergeworpenof door de schaterende lachjes van geestige schoonen beetgenomen worden, wil men meer voor het artistieke dan van het zinnelijke van Mabille genieten, dan kan men in de sierlijke met prachtige bloemen en welriekende gewassen voorziene paden, om zoo vele even prachtig als smaakvol aangelegde bloem perken gaan wandelen, om na eenigen tijd, vermoeid van het aanschouwenzich op eene bank neer te vleijen. Het is pauze. Weldra ziet de vermoeide wandelaar de vrolijke en lagchende gezigten en oogenschijnlijk prachtige toiletten van zoo vele Dames tusschen de 16 en 25 jaar oud, langs hem heen wandelen. Onwille keurig lacht hij over al die vrolijkheid, dat onbezorgde, dat schoone, dat liefelijke! Hij waant zich in 'een wereld zonder kommer dans un monde sans soucis bevolkt met Diana's en Venussen, die zooals de Duitscher zegt in den Tag hinein leben Zou het werkelijk zoo zijn?.... Gij hebt een paar trouwe be zoeksters van Mabille voor u; zie toch eens, hoe zij u aanstaren, hoe zij u eigenlijk beetnemen, altijd op eene fatsoenlijke manier. Gij zijt nu inderdaad de dupe barer bonmots geworden, het voorwerp barer vrouwe lijke spot. Maar gij lacht er immers om, niet waar? Morgen avond ziet gij ze weer in het Chateau des Fleurs en overmorgen avond in Jar din Bullier of de Closerie des Lillasen zullen zij in u, niet meer den vreemdeling, maar den ouden vriend erkennen en ik ben er overtuigd vandatindien gij 's middags in een openrijtuig, door de Champs-Elyseêsnaar het Bois de Boulogne toert, door u voor die zelfde gezigtjes eene diepe en beleefde buiging zal gemaakt worden.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 128