133 Het zijn dan geene Bosch of Waiernymphen meer, doch zeer deftige Amazones, die door den een of anderen quite fashionable cavalier vergezeld, misschien in Café Madrid waarover, geloof ik, Victor Hugo zoo veel schrijft de eene of andere hartversterking gaan gebruiken. Heden zijn zij Amazones, morgens iets anders, heden in korenblaauw, morgen in donkergoen gekleed. Ge hebt in Mabille genoeg gezeten en verlangt nu het dansen te zien. Welke sierlijke walzen, Avelke smaakvolle wendingen gepaard met de zoetste lachjes, welke tournures van bovenlijf en handen, welke slappe bewegingen met beenen en voetenmet welk eene vaardigheid en snelheid werpt eene Venus hare voeten omhoog, met welk eene théatrale bevalligheid knielt haar Adonis voor haar en omvat haar, in die houding5 met beide handen om het zoo dunne middel. Zie daar ginder die Diana met bliksemsnelheid haar vis a vis te gemoet gaan, zie haar cavalier haar met beide han den opvangen en zijn schat omhoog houdenEen photograaph zou hier goede zaken kunnen maken. Ge hebt genoeg gezien en gaat weer loopen. Weer ruischen u de liefelijke toonen der muziek in de ooren en ziet ge een gedrang, dat spoedig ophoudt. Elk cavalier heeft zijne dame gevraagd en de quadrilles zijn bespro ken. Het is de laatste dans, want reeds weer klinken, hier en daar, stemmetjes, die „minuit" roepen. De laatste dans is niet de minst geagiteerdeen ik beklaag menig Heer, die te digt bij de dansende paren is komen staan en al of niet opzettelijk de punten der kleine en smaakvolle dansschoenen van de eene of andere schoone onzacht tegen de punt van zijn neus krijgt. Terstond

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 129