Israëlitische Feestdagen. 6 Purim25 eu 26 Februarij. Paschen 27 en 28 Maart, 2 en 3 April. Pinksteren16 en 17 Mei. Tempelbrand28 Julij. Nieuwe Jaar 56 30 6 en 7 September. Groote Verzoendag15 Loofhuttenfeest20, 21 en 27 Vreugde der Wet28 JE C JL I JP ST JE JV. Er zullen in dit jaar vier verduisteringen plaats hebben, namelijk twee aan de zon en twee aan de maan. Alleen eene der beide maansverduisteringen zal bij ons kunnen zigt- baar zijn. De eerste is eeue, bij ons zïgtbare maansverduistering in den vroegen morgen van den 28 Januarij. Het begin zal bij ons plaats hebben den 28 Januarij des morgens te 0 ure 49 minuten. Het midden te 1 ure 58 minuten. Het einde te 3 ure 7 minuten. De maan zal 4 duim 24 minuten over hare Noordzijde verduisterd worden. Deze verduistering zal in Europa, Afrika en Amerika zigtbaar zijn. De tweede is eenebij ons onzigtbare zonsverduistering op den 11 Februarij. Deze verduistering zal alleenlijk over een klein gedeelte van Afrika en van Zuid-Amerika kunnen worden waargenomen. De derde is eene, bij ons onzigtbare, gedeeltelijke maans verduistering op den 23 Julij. Deze verduistering zal zich laten waarnemen in een gedeelte van Azië en van Afrika. De vierde is eene, bij ons onzigtbare zonsverduistering in den avond van den 7 en den vroegen morgen van den 8 Augustus. Deze verduistering zal zich in Noord-Amerika totaal vertoonen en zich als gedeeltelijke verduistering, behalve in Amerikaook in een gedeelte van Azië laten waarnemen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 12