124 laten die schalken er op volgen: „OU pardon Msjeic, mille fois pardonGinds lioor ik een discours tus- schen eene habituée van bal Mabille en een vreemd bezoeker, die maar niets op zijn gemak is. Reeds wil hij weggaan; doch hij bemerkt niet, dat de staart der listige slang hem reeds ten deele heeft omklemd. Eerst wordt hem op eene fatsoenlijke manier, d'une manière toute Parisienneaan 't verstand gebragt, dat hij haar minstens een souper moet geven, omdat het dansen haar zoo hongerig heeft gemaakt. De sukkel doet het. Later is hij ook gedwongen, om zich, ten haren ge vallen half schor naar een cocher te schreeuwendie haar met twee paarden naar huis moet brengen; 's avonds, of laat ik liever zeggen 's nachts, bemerkt onze arme drommel, dat hij over de 30 francs heeft uitgegeven en maar al te zeer voor zijn pleizier is uit geweest Het gehalte en karakter onzer portretten kent de Lezer. Nu haar origine en dagelijksche bezigheden en de reden van ieder harer, om voor 't eerst naar een pu bliek bal te gaan. Haar origine!Het moet u niet verwonderen Lezer, dat ge op Mabille', of elders, gezigten ziet, die ik overdrijf niet door een schilder niet zijn weer te geven; dat ge daar eene taal hoort spreken, zoo als gij die in de Groote Opéra van de eerste actrices en in de Salons van de haute volée niet beter zoudet hoorendat ge daar tailles en toiletten ziet, die u, in tiwe verbeelding, naar de grandiose zalen van Wies baden's of Homburg's Kursalle heenvoeren! Dan moet er werkelijk in hare levensgeschiedenis iets treurigs gebeurd zijn, dat haar tot wanhoop bragt en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 130