127 woordenrijkheid en poëtische beschouwingen verbaasd staan en met Madame de Staëll zeggen Dans toutes les classes de Trance on sent le besoin de causer; la parole ny est pas settlement, comme ail- leurs, un moyen de communiquer ses idéés, ses sentiments et ses affaires, rnais eest un instruments dont on aime a jouer, et qui ranirne les esprits, comme la musique chez quelques peuples et les liqueurs chez quelques aulres Het heerenpersoneel van Mabille dus de danseurs is, om de uitdrukking van Nurks te bezigen, niet veel zaaks. Het zijn meestal gewezen ganjons de café, die op den koop toenog geld krijgenom daar te dansen zij dienen dus eigenlijk, om de vreemdelingen op te wekken, ook eens een dansje te wagen, hetgeen hun somsdoch zelden gelukt. Waag er u nimmer aan Lezer; Fatsoenlijke Heeren zullen daar, mijns inzien, nimmer dansen: een vreem deling komt er alleen om te zien en te praten meer niet. Welken indruk heeft nu Mabille op u gemaakt Lezer? Ik zal die vraag voor u niet beantwoordeneen ieder beantwoorde die voor zich. Voor ik echter mijne verhandeling eindig, wensch ik de woorden van den onsterfelijken Molière, uit zijn Misanthrope aan te halen. Zij geven, in weinige regels, den indruk te ken nen, dien Mabille op iederen regtzinnigen Nederlander moest maken. Luister slechts Allez, vous devriez mourir de pure bonte; Une telle action ne saurait s'excuser, Et tout liorame d'lionneur s'en doit scandaliser. Je vous vois accabler un liomme de caresses, Et tcmoigner pour lui les dernières tendresses, De protestations, d'offrcs et de serments; Vous cliargez la fureur de vos cmbrassements

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 133