151 te hebben aangenomen, om er steeds zijn blik op te kunnen vestigeneindelijk nadat er op nieuw is gebe den wordt de menigte bekend gemaakt met de woorden, die de Prediker tot onderwerp zijner beschouwingen heeft gekozen. De tekst voorgelezen zijnde, wacht D9 V. nog eenige oogenblikkenom zijne hoorders van hunne verbazing te doen bekomenen eerie dronk water te drinken, van welke pauze het in hevige verwachting gebragte publiek gebruik maakt om eau-de-cologne te nemen of te presenteeren stoven te verzetten en zich eene pose te verzekerendie hen het best in staat stelt om met het meest mogelijke gemak te luisteren. Bij zulke gelegenheden tochhoort men steeds een vreesse- lijk geschuifel en geritseleven als bij de pauzewan neer namelijk de Prediker tot het Ge of laatste deel zijner rede zal overgaan en eens uit zijn glas drinkt, om de woorden beter en gemakkelijker uit zijn mond te doen vloeijen. Na zijne tekst in eenige deelen en onderdeelen ge splitst en Gods hulp ingeroepen te hebben tot volbren ging van zijn taak, hoor ik den spreker zeggen: „Ja hartelijk geliefde broeders en zustersGod is al- magtig en wijerfzondaren der nietige wereldzouden wij niet zijne almagt, zijne allesomvattende liefde erkennen, zouden wij dan zijne goddelijke genade trot seren en ons de eeuwige verdoemenis van het geweten, het eeuwige verderf onzer zielen van Hemden Gena dige, op den hals willen halen. Sprak hij niet, en hier verhief de spreker zijne stem tot eene gillende hoogte t sprak Mij niet, mijne broeders en zusters, o zeg het mij, sprak hij niet: Er zij licht en er wasMaar

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 157