154 viering van het 40-jarig bestaan onzer Akademie de t door het stadsbestuur onzer schoone stad Breda, daar gestelde schitterende illuminatie in eens haar glans en luister verloor, maar neen, zoo iets is onmogelijk, dat zou ook inderdaad al te treurig zijn, neen, gelukkig en wie weet of onze allesoverwegende Gemeenteraad niet juist daarom dit heeft bewerkt, blijft er dan eene schitterende verlichting over, bestaande uit eenige zeer duidelijke karakters aan de vier zijden van Breda's schoo- nen torendie met vurige lichtstralen als een vuurtoren den nog onwetende den weg wijst naar de staddie feest viert ter eere der Instelling, waaraan zoo vele harer ingezetenen hun bestaanhunne broodwinning te dan ken hebben. Maar om bij onze veronderstelling te blijven, dat tegen 61- uur het lichtverdwijnend verschijnsel plaats heeft, zullen we eens een ander tooneel beschouwen. Op het einde der Kstraat woont de notaris A. alom bekend, alom bemind zoo als de Engelschen het uitdrukken, a good natured masdie daarenboven om weer eene Engelsche uitdrukking te gebruiken, last not leastop zijn tijd een minnaar was van een fuifje, Van daar, dat hij besloten had om met goedvinden zijner vrouw, die hij dikwerf schertsender wijze zijne Tweede Kamer noemde, hoewel ze van haar Tweede kamerschap zeer rustig gebruik maakte en er volstrekt niet van hield haren gemaal door dwaze, onzinnige en omstui- mige amendementen tegen te werken, en eerder de huisselijke begrooting zocht te vermeerderen dan te ver minderen, een flink diner te geven ter gelegenheid zijner 51.sten verjaardag. Op dat diner zouden behalve, die helaas ouvermij-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 160