15/ steelsgewijze een blik toe te werpenterwijl ook zijne eetlust tot verbazing van Papa niet zeer groot kon genoemd Worden. Op eens werd een einde gemaakt aan liet interessante verbaal van de oudste Jufvrouw S., van eene nicht van een barer kennissen, die een aange- trouwden neef verloren hadbij dien petroleumbrand op een der spoorwegen in Amerika en die stoornis werd veroorzaakt door de gastvrouw, die telkens al gepoogd bad aan het woord te komen, maar daarin niet hebbende kunnen slagen, nu den knoop moedig doorhakte en het woord vroeg voor haren kleinen zoon. Allen zwegen dan ook, maar alvorens verder te gaan dien ik mijne lezers in vertrouwen mede te deelen dat Mevrouw A., die eene liartstogtelijke liefhebster was van gelegenheidspoezie „daar had je eerst wat aan" zooals zij verzekerde, den Directeur, haar bekend als een geleerd en dichterlijk persoon, had overgehaald eenop dezen dagtoepasselijk gedicht te makendat door den kleinen Henry voor de aardigheid zou worden voorgedragen. „Ziet U, had ze gezegd, zoo'n kleinigheidje, regt hartelijk en eenvoudig, waarin zoo iets voorkomt van hoop op zegeningen, dankbaar terugblikken, enz." En Mama had den vorigen dag het epistel ontvangen en Henry had het van buiten geleerd en het, ja wel een weinig stotterend, bij Mama opgezegd, maar enfin ze zou hem wel helpen en was dan ook ten dien einde op het diner met het stuk gewapend. Ondertusschenhad de Burgerschool vader al menig maal met angstige verwachting, nu eens den armen Henrydan weder Mevrouw aangezien toen de kleine opstond, die zijn gedicht, zijn maaksel, zou voordragen..

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 163