160 voor Maleisch zelf moest onderdoen, indien niet plot seling het uitgaan van het gaslicht dengoeden man tijdig den mond had gesnoerd. 't Is moeijelijk de verwarring te beschrijven, die dat ongelukkig toeval bij het gezelschap verwekte. Het omwerpen van eenige voorwerpen en het geroep van, stil te blijven zitten, veroorzaakte reeds dadelijk eenig tumult en onze geleerde, de onmogelijkheid inziende, verder te lezen en aldus zijn succes te voltooijen wilde zich neerzettenmaar viel ongelukkig tegen de oudste jonge dame S. aan, die door een vreesselijk gegil haar afkeurend oordeel over deze ongepastheid te kennen gaf. 't Is vreemd, maar hoe ouder de dames worden, hoe krassender hun gillen isvan eene jongè dame in de werkelijke zin des woords, klinkt zoo'n gilletje juist niet altijd zoo dissonant, maar van zoo iemand, die haar 40-jarig bestaan al gevierd heeft o, dan is het soms vreesselijk. Onze notaris schonk zich op het gevoel in en dronk een flinke teug om zich te restaureren van de doorgestane marteling en de advokaatoals hij op dat oogenblik dien gasfabrieks-knecht had gezien, zeker zou de laatste geen reden tot klagen over zijne erkentelijkheid hebben gehad. Mevrouw was spoedig opgestaan en had een vreesselijk geklingel laten hoorenom den toeschietenden knecht te gelasten licht te brengen. Toen deze nu als eene reddende engel met een aureool van licht in de duisternis verscheen viel het oog onzer gastvrouw het eerst op de verwoesting, die aan de tafel was aangerigt. Eene flesch «n eenige met wijn gevulde glazen waren omgevallen O O

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 166