161 vooral bij de plaatsen der dames diezeker als door iene panische schrik getroffen, de handen uitgestoken, en zoo het evenwigt dier onstandvastige voorwerpen hadden verbroken; de taart dat pronkstuk, der banket bakkersindustrie was omgevallen en van een gedeelte van zijn heerlijk oppervlak beroofddaar de kleine Henry van zijne verlegenheid bekomenvan de duisternis gebruik had gemaakt om zich schadeloos te stellen voor het [vasten, dat zijn met het gedicht overladen maag hem voor het ongeluk had opgelegden daar hij steeds ïijne oogen op dat voorwerp gevestigd had gehouden, selfs onder de hartroerende voordragt van onzen geleerde Jwas hij zeer goed op de hoogte van de plaatselijke gesteldheid der tafel en dus volkomen in staat om als een echt taktikus gebruik te maken van terrein en omstandighedenen een gedeelte der begeerde stelling te bemagtigen. Niet alleen bij de gastvrouw maar ook bij de gasten bragt het licht een onaangenamen indruk te weeg daal de jongste S. haar maagdelijk gewaad geheel met wijn uit de over haar staande flesch zag ontheiligd, welke ontdekking de overige dames aanspoorde onderzoekende en doordringende blikken op hunne kleeding te werpen, en na gerustgesteld weder op te hebben geziende onge lukkige sclioone met raad bij te staan in hare ellende. Maar bovendien lag heel ongelukkig de gevallen en geplukte taart nog al digt bij de oudste ongetrouwde schoone, die waarschijnlijk door de schrik een kleur had gekregenhet eenige verschijnseldat den be schouwer nog aan hare jeugd deed herinneren, en wier verwarring op eene vreesselijke wijze vermeerderde toen de kleine Sophie heel naïf uitriep: „he! Ma wat heeft n.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 167