162 Jufvrouw Henrietta een kleur," welk gezegde niet kon nalaten de hilariteit van de Heeren gaande te maken, maar waarvoor de kleine snapster een bestraffende blik van Mama ontving, die haar evenwel niet belette, met even veel genoegen te eten, als of zij de jubilaris zelve ware geweest. En alweer is die nieuwe knecht met zijne onvoorzigtig- heid oorzaak van zulk eene stoornis, van zulk eene feestbrekerijvan zulk eene verwarring en oals ik nog meer tooneelen ging vertellendie op zulk een avond zouden voorvallen in eene comedie, op eene kermis, op een casino, of neen dat mag op een zondag geen plaats hebbendan op andere plaatsen waar men licht noodig heeft, dan zult ge waarde lezer het wel met mij eens zijn, dat het misnoegen van bijna geheel G., enkele inwoners uitgezonderd, die hem er eerder voor zouden willen bedanken, wel zal zijn opgewekt tegen den fabrie- kant, die niet voor het voorkomen van zulk een ongeluk had gezorgd. Maar hoedanig zou wel het gevoelen der brave Ge najirs zijn indien, al betwijfelen we de mogelijkheid daartoe, eens juist het omgekeerde geval plaats greepen er zich eens licht vertoonde daar waar duisternis was, zeker zou dit tot even dwaze tooneelen aanleiding geven als het vorige, beide acci denten zouden voor G. en zijne bewoners juist niet aangenaam te noemen zijn. Tevreden echter met het zoover met mijn doel gebragt te hebben wil ik de ont wikkeling van die gebeurtenissen echter liever overlaten aan hen, die lust mogen gevoelen, van dit oorspronkelijk idee gebruik te maken. S. Dec. 1868,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 168