54 Het zij mij hier geoorloofd, met een enkel woord, nogmaals ons aller dank te betuigen aan het Strijk- Orchest der Kon. Mil. Akademie, dat zich dien avond zoo dapper van zijn pligt kweet en ons weder de onwedersprekelijkste bewijzen gaf, onder eene goede leiding te zijn. De namen van van Berhel en van 'Lijnden mogen niet meer tot die behooren, welke de leden zijn van het tegenwoordige Strijk-Orkest, maar wij hopen vurig, dat onze wapenbroeders: J. C. van der WijcJcvan HeutszPolsC. de Veer en Hoffmann steeds dien ijver en die belangstelling zullen blijven betoonen voor eene zaak, waarvoor zij later in de maat schappij zeer nuttig kunnen zijn en waardoor zij ons oningewijden en leeken in de kunst reeds menig genoeglijk avondje hebben verschaft. Ik moet echter ook de verdiensten huldigen van onzen thans reeds tot officier bevorderden kameraad Bueno de Mesquita, die op elk Concert ons oor aangenaam wist te streelenons hart zoo treffend wist te roeren, dat wij dikwijls geneigd waren hem voor een meester in de toonkunst te houden. Zou ik bij dit alles de groote talenten verzwijgen van onzen verdienstelijken staf-muziekant Baetens, die, meer dan eens, uit zijn Waldhoorn de heerlijkste toonen haalde en ons daardoor met de muziek deed dweepen? Ook de naam van onzen kameraad Jaeger moet vermeld worden, die zich op dien avond van den 25ste Januari, met Bueno de Mesquitabeijverde, om het Publiek de voortbrengselen van den genialen Alfred Jaê'll te doen hooren, en met Mesquita om den eerepalm der daverende bravos van het tevreden Publiek streed. Lang zal die avond bij allen in aangename herinnering blijven! Kort daarna, waren op de Akademie en in de stad

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 60