55 onzer inwoning, de gemoedoren zeer in beweging, toen er te Amsterdam eene brochure was verschenen den titel voerende: Het jaar 1867 aan de Kon. Mil. A kademie, door eene Stem uit het Kadetten korps. Eenigen tijd verdiepte men zich in allerlei gissingen en niemand wist iets aangaande den schrijver van genoemd vlugschrift, tot dat einde lijk, op eene ons onverklaarbare wijze, bekend werd, dat de kadet JV. Cool, de schrijver was. Het is hier de plaats niet, in beoordeelingen te treden van een werk, waarmede wij kennis hebben gemaakt, noch te vermelden, of wij, voor ons, de strekking van genoemd werk goed dan wel afkeurenmaar dit alleen zij gezegd: Eere, wien eere toekomt, bloot als schrijver, wanneer die zijne Lezers door een goede stijl wil boeijen, al schrijft hij iets, waarmede velen niet in stemmen. De kadet W. Cool heeft in de twee vellen druks, die uit zijne pen gevloeid zijn, getoond de regelen onzer moedertaal en de voorschriften, om met een gekuischte stijl, zijne Lezers te boeijen, geheel te kennen. De dag van 19 Februari was voor het korps kadetten een dag aan de vreugde gewijd. Het was de geboorte dag van onzen geëerbiedigden Koning. Maar hadden wij, die dien dag op de Akademie tegenwoordig waren feest gevierd en vreugde geschept niet elders was dit het gevalwaar een onzer beste kameraden met den dood worstelde, en weldra, in den nacht van den 18cn op den 19en Februari, te Utrecht ten huize zijner veelgeliefde betrekkingenden geest gaf. Ik bedoel ons aller vriend dien eere naam verdiende hij ten volste G. A. F. J. Kochvan het voormalig

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 61