58 betrekken. Eindelijk is die dag daar! Den 2on Juni marsclieerden circa 120 Kadetten de poorten der Aka- demie en der Vesting Breda uit, den weg op naar TilburgBij den zoo klassiek en vermaard geworden Driesprong werd halt gehouden en vervolgens afscheid genomen van het jongste studie-jaar, dat ons met de muziek van het 6de Kegt. Infanterieuitgeleide had gedaan. Eindelijk heeft het defileeren van het jongste studie-jaar voor hunne oudere makkers opgehouden en wordt het signaal Voorwaarts geblazen, de trein zet zich vergenoegd in beweging, niettegenstaande de gloeijende Junizon haar kacht toen zeer deed gevoelen en sommigen de vracht van een, volgens model, ingepakten randsel zeer hinderde. Toch zijn we vergenoegd. Immers moeten wij nog kennis maken met dat kamp-levenzoo geheel verschillend met het leven op de Akademie? Wij marscheeren het kamp binnen en houden bij den heilig geworden vlaggestok halt. Daar, houdt de Kapi tein Kommandant van het kamp, A. Pompe, eene aanspraak en wijst ons, o. a. op het groote verschil van het reeds zoo even door mij genoemd Akademie met het Kamp-leven. Ja, dat verschil is groot! Lezer dezer bladen, gij behoeft geene uitlegging te hebben en ik zal geene vergelijkingen maken. Denk slechts aan vrije vogels, nonnen en kantoorklerkenHet kamp-leven zal steeds eene aangename herinnering bij velen ja ik durf zeggen bij allen onzer achterlaten. Wij denken slechts aan die uurtjes, na het werken of na het souper, als wij zingende het kamp doorkruisten en eindelijk bij den vlaggestok stil hielden, ons daarom heen schaarden, onze hoofden ontblootten en, uit volle borst, het schoone, Wien Neêrlanisch bloed

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 64