60 en werken, strafte weinig, omdat er weinig te straffen viel; de Gouvernenr Engelvaart gaf ons, meer dan eens, de bewijzen zijner hooge tevredenheid te kennen, over hetgeen we verrigt haddenterwijl bij dat alles de uitmuntende weersgesteldheiden de harmonie tus- schen de beide studie-jaren, die nimmer twijfelachtig was, ons het kamp-leven nog meer deed waardeeren. Kon men, bij dit alles nog te voegen een hoogst aan- genamen omgang met de Heeren Officieren, die, meer dan eens de ondubbelzinnigste blijken hunner Sympathie, voor ons, gaven, wel anders denken, dan dat het kamp van 1868 een voorbeeldeloos kamp was? Nimmer was er ontevredenheid in den volsten zin des woords. Het kamp-leven heeft meer dan ééne goede zijde. Ik behoef ze niet op te sommen; maar het kamp-leven doet ons ook onze Officieren beter kennen en beter waardeeren dan in de kazerne. Dit behoeft geen betoog. De laatste week, vóór ons vertrek uit het kamp, werd een feest aan de ingezetenen van Breda gegeven, waar van de kampeerende Kadets weder de grootste voldoening mogten smaken. Eerst werd er eene tooneel-voorstelling gegeven, waarbij zich. de Kadets van Berkel en Vroesom de Haan op nieuw verdienstelijk maakten en den bijval der toeschouwers inoogstten. Daarop gaf het muziek korps van het 6de Begt. Infanterie eenige zijner stukken ten gehoore, tot eindelijk het bal een aanvang nam en gegeven werd in de sierlijk ingerigte en onder leiding van Kadets, opgeslagen loods. Wij moeten met een enkel woord nog gewag maken van de onvermoeide pogingen van onzen braven Adju dant-Onderofficier Vuurwerker Klumperom ons op dien avond met vuurwerk te verrassen. Het effect voldeed

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 66