63 Op den 22en September viel eenige Kadetten, be geleid door den l6te Luitenant van der Heidenliet even groote als zeldzame voorregt te beurt, om door de Hoofd-Commissie van het, gedurende die dagen te 'sHage gehouden, Scherpschutters-Feest, mede op dat Feest genoodigd te worden, op dat ook de Koninklijke Militaire Akademie daar door hare beste Schutters zoude worden vertegenwoordigd. De Hoofd-Commissie heeft er alle eer van en verdient door andere van dergelijke Militaire feesten te worden nagevolgd. Ook de Konink lijke Militaire Akademie is een korpsdat vertegen woordigd moet worden. In de maand October kwam Z. K. H. de Prins Alexander, tweede zoon des Konings, lste Luitenant der Jagers, vergezeld van H.ds. Gouverneur, den Majoor der Rijdende Artillerie Jonkheer 't Hooft, onze Militaire Akademie met een bezoek vereeren. Na het korps Kadetten geinspecteerd te hebben, bezocht Z. K. H. den avond van dien dag, de Amusementzaal der Aka demie, alwaar hem, bij aankomst en vertrek, de ondubbelzinnigste blijken van gehechtheid aan het regeerend Vorstenhuis ten deel vielen. In de eerste dagen van November werd de najaars kermis van Breda gehouden. Behalve de gewone amu sementen, die men bij zulke gelegenheden hier aantreft, deed zich in den Schouwburg het Vlaamsch tooneelge- zelschap uit Antwerpen hooren, onder directie van den met roem bekenden Victor JDriessens. In al de ten tooneele gebragte stukken, mogt zich dat tooneelge- zelschap, doch bovenal de Heer JDriessens zelf en zijne dochter JElisa, de goedkeuring en tevredenheid van het Bredasche publiek verwerven. Wij voor ons wenschen,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 69