61 dat het Vlaamsch tooneelschaponder de zinspreuk: Noord en Zuid" nog dikwijls Breda's Schouwburg door zijn spel zal versieren. Thans zijn wij genaderd tot den 24en November. Vóór dien datum werd de Luitenant-Ingenieur K. Bland aan deze Akademie verbonden, tot Kapitein-Ingenieur bevorderd, terwijl bij Min. disp. werd bepaald dat Z.Ed. Gestr. tot het einde van dezen cursus op de Akademie zoude blijven. De lst0 Luitenant der Kavallerie, Teding van Berkhout, werd tot Kitmeester bij het 3de Begt. Hussaren aangesteld en verliet deze Akademie. De l6te Luitenant der Infanterie Tuckermannwerd, op verzoek, eervol uit zijne betrekking aan de Akademie ontslagen en bij het 6de Beg. Infanterie overgeplaatst. De Kadets Buytendijk en de Rooij werden, op hun verzoekbij Min. disp., van de Infanterie O. I. bij die hier te lande overgeplaatst. Den 24en November vierde de Koninklijke Militaire Akademie haar 40-jarig bestaan. Eene Commissie van Oud-Kadetten, van de jaren 18281830, had zich ten doel gesteld, om dien dag op eene waardige en aan gename wijze door te brengen. Des morgens van den 24enkwamen circa 30 Oud-Kadetten, allen Nederlanders, de Akademie met een plegtig bezoek vereeren en werden zijna door de muziek van het korps Kadetten met de volksliederen ontvangen te zijn, naar de Amu sementzaal geleidalwaar zij door het aan deze Akademie gedetacheerde korps Officieren en Beambten gecomplimenteerd en door den Gouverneur der Akademie met eene sierlijke rede ontvangen werden. Daarna mars- cheerden de Oud-Kadetten benevens de Oud-Leeraren en B. C. Geestelijke aan deze Akademievan de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 70