65 jaren 18281830, het korps Kadetten met de banier en de muziek, benevens het korps Officieren en Beambten der Akademienaar de Hervormde kerkalwaar door den Heer Dr Wap, Oud-Leeraar van 1828 aan de Koninklijke Militaire Akademie, eene redevoering zoude worden gehouden. In sierlijke bewoordingen gaf die geleerde eene korte, doch zaakrijke beschrijving van de veranderingen, die gedurende veertig jaren in het per soneel der Kadets en Leeraren van 18281830 hadden plaats gehad, om zijne dikwerf dichterlijke toespraak met eene aanspraak tot het Kadetten-korps te eindigen. Gedurende de kleine pauze bij de redevoering, gaf de Liedertafel Breda's Mannenkoor" begeleid dooi de Harmonieeenige harer stukken ten gehoorewaarbij vooral het bekende Vlaggelied van onzen Verhuist en de schoone tenorstem, in het choor van ons Volkslied, de algemeene aandacht trokken. Na afloop dier rede voering defileerde het korps Kadetten ten aanschouwe eener aanzienlijke menigte op het Buitenplein der Akademie, voor de Oud-Kadetten van 18281830. Dat was een treffend oogenblik, een schoon gezigt, de woorden eens dichters, het penseel eens schilders waardig. Ziet, daar stonden zij, die Oud-Kadetten, onze eerste Voorgangers, in hunne schitterende Unifor men, prijkende met het Virtus Nobilitat of het Voor Moed, Beleid en Trouw, ten bewijze dat het Vaderland, dat de Vorst hunne verdiensten naar waarde heeft weten te schatten. Maar de plaats voor deze regelen bestemd, gedoogt niet, dat wij ons gevoel op dat oogenblik en onze latere beschouwingen ten papiere brengen; wij moeten zulks staken en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 71