66 verder gaan met het verhaal der gebeurtenissen op dien heugelijken dag. Na afloop der Parade werd aan het Publiek de ge legenheid gegevenom het Akademie-gebouw, zoowel in- als uitwendig, en de eenvoudig maar tevens sierlijk gedecoreerde poorten te bezigtigen. Die decoratiën waren door Kadets bewerkstelligddoor de hulp van ver schillende autoriteitenaan wier welwillendheid en belanglooze moeite wij hulde bewijzen. Toen daarna het Publiek allengs de Akademieverliet en de Kadets het middagmaal gebruikten, werden zij, gedurende het diner door de komst der Oud-Kadetten en Leeraars verrast. Nadat onze waardige voorgangers door een driewerf hoeravan onze zijde waren verwelkomd ge worden nadat wij door een Leve de Oud-Kadettenvan onze Sympathie voor die Uitgelezene Schare blijken hadden gegeven, vatte de Lt. Kolonel-Ingenieur van Thije-Hannes het woord en hield ons eene treffende en welsprekende aanspraak, die vervolgens door de zoo korte als kern achtige rede van den Kolonel Smits, Directeur van het Militair-Invalidenhuis te Bronbeekgevolgd werd. Toen Z.IIEd. Gestr. naauwelijks het laatste woord had uitgesproken, was een driewerf,, Leve SmitsLeve de Gouverneur, Leve de Kommandanthet antwoord der Kadetten; doch dat antwoord werd spoedig daarna op eene gansch andere wijze herhaald, toen de Kadet J. P. van den Bosch op eene ons passende wijze de Oud-Kadetten bedankte voor de eer, ons aangedaan door hun vereerend bezoek. Een hartelijk afscheid maakte helaas een einde aan die zoo korte, maar toch zoo genotvolle, zoo onvergetelijke bijeenkomsteene bijeen komst, die bij allen onzer een diepen indruk tot

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 72