67 dweepens toe heeft achtergelaten. Daarna vereenigden zich de Oud-Kadetten en Leeraars van 18281830 met eenige genoodigden, aan een vriendschappelijk diner in het Hotel de Zwaanalwaar zij 's avonds van het muziek-korps der Kon. Mil. Akademie eene serenade met fakkellicht ontvingen. Konden de toonen der instru menten wel op eene betere wijze aan ons en aan het Publiek de gewaarwordingen terug geven, die zich toen van die Oud-Kadetten hebben moeten meester maken, toen o. a. het zoo bekende Ou peut on être mieux qu'au sein de sa familie," werd gespeeld P.... Nadat de geachte Kolonel Smits het korps muziek en de zich daarbij bevindende Kadets nogmaals bedankt had voor die bewijzen van Sympathie voor de Oud-Kadetten, vertrok de stoet weder Akademiewaartsom daarna van de genoegens te smaken, die de stad Breda op dien avond aanbood. Door de welwillendheid van den Gouverneur der Akademie, werden alle Kadets in staat gesteld, om het in licht gehulde Breda van nabij te beschouwen. De illuminatie ter eere van het 40-jarig bestaan der Militaire Akademie, in de voornaamste straten ten toongesteldovertrof niet alleen onze daarvan gekoesterde verwachting, maar gaf ons tevens de ondubbelzinnigste blijken te kennen van de gevoelens van Breda's Burgerij voor de Militaire Akademie. Zoo werd dan het 40-jarig bestaan der Koninklijke Militaire xAkademie op eene wijze gevierddie bij allen onzer een diepen indruk zal achterlatenzoo werd dan de stichting dier Akademie herdacht, eene stichting die den stichters tot eere strekt en door het land in eere moet worden gehouden. Behoeft zulks nog een betoog?

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1869 | | pagina 73