22 Eenige honderde passen verder bevinden zich de schiet banen, die allen concentrisch naar één kogelvanger loopen. De schijven zijn zoodanig ingerigtdat men nimmer behoeft te wachten met schieten, totdat het gemaakte gat beplakt is. Men heeft namelijk twee achter elkaar geplaatste schij ven zoodanig ingerigt, dat de eene boven den grond zijnde, de andere zich daaronder in een soort van loopgraaf bevindt waar zij op nieuw beplakt wordt; op die wijze wisselen zij elkaar met ieder schot af. De zich in de loopgraaf bevindende persoon steekt na iecter schot een nommer op, dat het aantal behaalde punten aanwijst. Reeds vroeg des morgens komt Z. M. de Koning in het kamp en begint het schieten, nadat de mededingende schutters voor iedere baan zijn ingedeeld, terwijl eene groote menigte toeschouwers intusschen uit Utrecht is aan gekomen om de oefeningen te zien. Bij een der banen vooral was het aantal toeschouwers zeer groot; het was daar, waar de Koning en de Prins van Oranje zich ophielden en door Hunne tegenwoordigheid Hunne belangstelling in den graad van geoefendheid in het schieten van de soldaten en weerbaarheidsmannen aan den dag legden. En onvermoeid, van den morgen tot den avond, ging dit door, vier dagen lang, terwijl in Utrecht feesten en eerbewijzen werden gereed gemaakt om den beminden Vorst bij zijne komst uit het kamp waardig te kunnen ontvangen. Eu als 's middags de muziek door het kamp weerklonk, als de kreten van Leve de KoningOranje bovendoor het luchtruim weergalmden bij de nadering des Konings,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 100