.30 waar wij dan de werkzaamheden eens zonden gaan bezig- tigen. Zij hadden echter een ongelukkigen dag uitgekozen want liet had zóó sterk geregenddat de straat zeer veel van een beek had, en dus de weg derwaarts waarschijnlijk onbegaanbaar zou zijn. Daar het nu echter juist droog was, besloten wij van de gelegenheid gebruik te maken om een luchtje te scheppen, daar wij den geheelen dag anders in huis zouden moeten doorbrengen. Wij gingen dus rp weg, doch kwamen naauwelijks buiten de stad en op den dijk, die naar de suikerfabriek leidt, of wij stuit ten op een hinderpaal, waaraan wij tot nu toe niet ge dacht hadden. Het woei namelijk zoo hevig, dat het volstrekt onmo gelijk was staande te blijven, hetgeen nog moeijelijker werd door den glibberigen grond. Daar stond nu onze reiziger, die rotsen en bergen beklommen, gemsenjagten mede ge maakt, in Duitschland allerlei avonturen ondervonden had: daar stond hij nu in Holland, en kon nog niet eens over een dijk loopen, ja er zelfs naauwelijks op blijven staan. Daar wij nu wel inzagen, dat aan een wandeling naai de suikerfabriek, die nog een kwartier uurs verder lag, volstrekt niet te denken viel, zoo besloten wij ons plan de campagne te veranderen, en 11a eenige oogenblikken ge delibereerd te hebbenwat wij zouden doenkwamen wij overeen weer naar de stad terug te keerenen daar in het een of ander koffiehuis een partijtje te gaan biljarden en verder gezamenlijk bij B. den avond huiselijk te gaan doorbrengen. Reeds waren wij het koffiehuis La Couronne

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 108