68 door de verbazende hoogte waarop zijne industrie staat, door zijne grootte en zijne uitgebreide buitenlandsche con nection, maar vooral door den geest van zijne bevolking op dit punt boven vele andere landen verheven is, maar op zijn laatste argument meen ik, ten opzigte van den laatsten tijd ten minste, veel te moeten afdingen. Zijt gij het niet met mij eenswakkere vaderlander Hoe positief van aard ook, aan de inwerking der ge heime krachten mijner veldflesch kan mijn nieuwe vriend niet lang weerstand bieden, hetgeen tooneelen ten gevolge heeft, waarvan ik de voorstelling aan uwe verbeeldings kracht overlaat. Genoeg zij, dat ik na eene wandeling van ongeveer een half uur en het doorstaan van honderde ge varen, den gemüthlichen man overgaf aan de zorgen zijner jonge ega, die, naar mijne meening, een meer handelbaar voorwerp wel waardig is. Scherp gesneden, goed gevormde trekkenhelder blaauwe oogen, donker bruin, keurig gekapt haar en een niet al te mager ligchaam, maken zeker, wanneer het geheel niet met een waas van Duitsche onzindelijkheid omgeven is, een' alles behalve slechten indruk op iemand, die den geheelen morgen door de zon geplaagd is, en niets dan eenige oude sprokkelaarsters ontmoet heeft. Wilt gij een ideetje van de hel krijgenbrave lezer blijf dan dezen dag verder op den bij Thale gelegen kalen berg doorbrengen. Ik zal u van avond in het huis van den handwerksmanof liever van zijne vrouwwachten zoo gij niet al te laat aankomt. Yoor een waar helsch genot sta ik u borg. Onder u gloeit de reusachtige oven,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 131