55 Maar ook zachtere indrukken moet ik u weergeven, namelijk het wederzien van ons reisgezelschap uit Ilseburg. De jonge dames zien er weêr alleraardigst uit; de rest van het gezelschap interesseert u waarschijnlijk minder. Zij hebben, misschien in eene romaneske bui, midden in de Bode op eenen grooten steen plaats genomenen zitten daar zorgeloos en vrolijk met elkaar te praten. Voor de drie gratiën zijn ze te bewegelijk; voor de nymphen te Vooral de elegante taille der jongste, naauw omsloten door een ligt grijs reistoilet met blaauwe strikjes, maakt een scherp contrast met de zwarte kolossen achter haar, en haar klein rond kopje buigt zich van tijd tot tijd naar het water, als om den wind vrijer spel in hare blonde golvende lokken te geven, zonder er in het minst aan te denken, dat uwe attentie er geheel op gevestigd is. Een steen uit te zoeken, waarop ook wij kunnen uit rusten, is het werk van een oogenblik; en al zweeft er onder het groeten een nog zoo betooverend lachje om den mond der jeugdige schoone, al maakt zij met het ronde hoedje, dat zij in de hand houdt, nog zulk eene aan lokkelijke beweginghet mogt ons toch gelukken het hoofd zoo goed bij elkander te houden, dat wij de uitgekozene plaats heelhuids, en alleen met een paar natte voeten, spoedig bereikten. Als gij bang zijt voor hekserijbeste lezer (maar ik zie u daarvoor veel te verstandig aan), moet gij dezen weg naar de Rosztrappe niet volgen, want dan zijn het hier gevaarlijke oorden voor u. B,egt tegenover de Uexen-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 133