56 Tanzplatzdat op den anderen oever achter de hemelhooge rotsen verborgen ligt, kan de lustige reiziger voor een paar Grossehen volop levenswater drinken, en bovendien bij de bron zelve de bewoonster der grot spreken. Mis schien bekruipt u de lust reeds; maar blijf bedaard! 'tis eene heks van den ouden stempel; oud, krom en verbazend mager. De nieuwere zien er, geloof ik, heel anders uit. Langs den smallen weg staan eene menigte versierde hutjes, elk van een' naam in gekleurde letters voorzien. Ze maken tusschen de snelvlietende Bode en de steile rotsen een alleraardigst effect, ofschoon ze in vergelijking daar mede wel wat te veel op kinderspeelgoed gelijken. Tot op dit oogenblik is het mij nog niet gelukt er de betee- kenis van te weten te komen. Doet gij dus nu uwe moeite. Op mijne vraag of het allen heiligen waren, die daar be graven liggen, zag de levende bezemsteel mij een oogenblik onbeschrijfelijk kwaadaardig aanpas dus op. Lang houden wij ons hier echter niet opmaar wij passeren spoedig de Bode over eene smalle steenen brug, om in de schaduw op den anderen oever onze proviand aan te spreken, maar in de haast, want de muziekanten, die voor het hotel Waldhater, tegenover de brug, uit al hunne magt staan te blazen, maken, ofschoon het volbloed Duitsehers zijneen zeer pijnlijken indruk en doen van tijd tot tijd eene koude rilling door al mijne leden gaan De natuur is uwe aandacht honderdmaal meer waard. Hier zich met onstuimige vaart eenen naauwen doortogt tusschen de steile rotsen banende, daar langzaam en statig voortrollende en eene menigte kleine watervallen vormende

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 134