58 afgewend te hebben, beginnen wij weer moed te vatten, toen eindelijk liet lage hout van het plateau ons omringt. Maar wie schetst onze teleurstelling, nu in plaats van het zoo gewenschte hotelde eigentlijke Rosztrappe plotseling voor ons ligt, waar men het prachtigste uitzigt van den ganschen Harz heeft. Vergeet het nooit, lezer, uw binneste wil ook aandeel hebben in 't genot. Wie niet op zijn tijd zijn natje en zijn droogje neemt, komt van gebrek om, wantde mensch kan zich niet met bespiegelingen en na tuurbeschouwingen voeden. Eerst na ons ter dege versterkt te hebben zullen wij er weer aan denken naar de Rosz trappe terug te keeren. Het hotel, dat wij na weinige minuten bereiken, heeft zeer veel overeenkomst met die der andere voorname punten van den Harzhet is er, door de verheven ligging en het druk bezoek van vreemdelingen, natuurlijk peperduur. In zijne nabijheid ziet men het bovenste gedeelte van een1, grootendeels in de rotsen, uitgehouwen trap, waarmede men uit Wienrode de Rosztrappe kan bestijgen, zonder door het Rodedal te gaan. Eene amusante trappenwandeling God weet hoeveel honderden, welligt duizenden, treden die ladder Jakobs wel teltHet hotel is verder omringd door eene menigte aardige zitjes, waarvan de meesten bij onze aankomst door luidruchtige gezelschappen bezet zijn. Onder deze merken wij spoedig onze kennissen uit TJop. Zij hebben sedert onze zamenkomst te Ilsebarg veel per as gereisd niet om de jongelui, begrijpt gij wel en waren in Zehn Rfund gelogeerd. Poor hunne aanwijzing genieten wij op slechts een paar

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 136