59 pas afstands van liet hotel een prachtig vergezigt. Het panorama dat voor ons ligtbevat de geheele streek die wij de twee vorige dagen doorloopen hebben. Blankenburg met zijne omgeving maakt vooral een prachtig effect. De lucht is daarbij zoo helderdat wij zelfs de straten van deze stad een voor een met de oogen meenen te kunnen volgen. Bij het hotel terug gekomen trekken twee nieuw aange- komenen bijzonder onze aandacht. De eene is eene een voudig doch smaakvol gekleede damedie de twintig nog niet lang achter den rug kan hebben, doch wier fijn en edel gelaat reeds de sporen van veel kommer en zorgen draagt. Hare groote, trouwe oogen schijnen op niets in hare omgeving lang te kunnen rustenmaar steeds in het oneindige te willen staren. Op dat gelaat staat een ver schrikkelijk drama te lezen. Naast haar zit een man van misschien dertig jaren, die, naar mijne meening wel een broeder, maar onmogelijk de gelukkige echtgenoot der genoemde kon zijn. Hebt gij er geen voorgevoel van, lezer, dat gij deze personen weldra in een roman zult wedervinden Geduld slechts; Keulen en Aken zijn niet op een' dag gebouwd. Weinige minuten later begeven wij ons met een vrij talrijk gezelschap naar de in zoo slechte stemming verlaten Rosztrappe terug, na voor goed afscheid vau het liotel genomen te hebben. Het balkon, dat hoog boven den afgrond hangt, heeft nu bijzonder veel te dragen een achttal reizigers van beider geslachtbenevens een' ouden bewoner dier hooge sfeeren

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 137