63 scheidene malen door den echo weergegeven te zijn, gaat eindelijk in een ratelend gedonder over, dat langer aan houdt dan het grootsche natuurverschijnsel, omdat het geluid hier voortdurend van den eenen wand op den tegenover- liggenden geworpen, door de geringe breedte en de vele plotselinge kronkelingen van het dal, als het ware geen' uitweg kan vinden. Na de Rosztrappe nog eenmaal eerbiedig gegroet te hebbenbegeeft het geheele gezelschap zich naar beneden. Laat ons ook van de partij zijn. Het gaat nu veel vlugger en lustiger dan van middag; en geen wonderde groote hitte is voorbijen het lang zaam dalen deelt aan de goed gevulde magen eene aller aangenaamste schommelende beweging mede. Ik wijk geen oogenblik van de zijde mijner nieuwe vriendindie mij bij zonder prettig weet bezig te houdendoor mij te vertellen wat zij al gezien en ondervonden heeft. Wilt gij wel gelooven, dat die weg mij nu veel te kort is! Tot mijnen grooten spijt hoor ik daar, dat mijne beide reisgenooten en ik, de eenigen van het geheele gezelschap zijndie niet in Thale maar waarschijnlijk in Freseburg moeten logeren, en dat het uur van scheiden dus op het slaan is. Hoe wreed, niet waar! Bij het Trufehbecken onder aan den berg heeft het hartverscheurend afscheid plaatswaarbij ik mij met een' enkelen handdruk moet tevreden stellen, ja dien ik zelfs nog, om de tegenwoordigheid van het gezelschap, half en half moet stelen. Van beide zijden wordt natuurlijk de hartelijke wensch geuit elkander nog dikwijls in den Harz •s

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1870 | | pagina 141